Середа
05.02.2025, 00:09
ФОРУМ міста КУЗНЕЦОВСЬКа
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Дати надію та впевненість дитині та родині - ФОРУМ Реєстрація Вхід

Щоб не відображалася надокучлива реклама в правому верхньому куті, зареєструйтеся на сайті та увійдіть під своїм логіном
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Дати надію та впевненість дитині та родині
KuznyaДата: Четвер, 27.03.2014, 23:39 | Повідомлення # 1
Генерал-лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 697
Репутація: 0
Статус: Offline


Кажуть, що про рівень цивілізованості суспільства та  влади судять по тому,  наскільки рівні можливості для життя вони створюють як для здорових, так і неповносправних людей. Представникам обласної і міської влади є чим пишатися. Адже це саме за їхнього спільного сприяння у травні 2013 року розпочав роботу комунальний заклад «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів», аби забезпечити дітей-інвалідів та інвалідів  міста реабілітаційними послугами за місцем їх проживання.

В прекрасній споруді комплексу соціально-медичної реабілітації інвалідів з дитинства, побудованій за сучасними європейськими стандартами, з потужним реабілітаційним обладнанням, послуги отримують не лише мешканці міста, а і діти з районів Рівненської області.

Протягом  восьми  місяців минулого року користувачами послуг Центру стало 88 дітей-інвалідів. Із них 45 – м. Кузнецовськ та 43 дитини із районів області.

З січня 2014 року, за рішенням Кузнецовської міської ради, у закладі, окрім послуги соціальної реабілітації, організована і надається соціальна послуга денного догляду для інвалідів та дітей-інвалідів міста Кузнецовськ.  Для отримувачів цієї послуги організований весь комплекс реабілітаційних заходів, які діють в Центрі. І, сьогодні, користувачами цих двох послуг стали 24 інваліди та 33 дітей-інвалідів міста.

Проте, організовуючи таку систему допомоги, ми не змогли задовольнити  всіх потребуючих, зокрема ту категорію, у кого тяжкий інвалідизуючий стан. Саме для такої категорії інвалідів рішенням Кузнецовської міської ради від 28.02.2014 року у Центрі запроваджена ще одна, уже третя послуга – послуга соціального супроводу/патронажу для інвалідів (організація послуг на дому). Також цим рішенням передбачено організацію реабілітаційних послуг і для дітей  групи ризику з метою запобігання їх інвалідності.

Слід зазначити,  що  протягом  року робота закладу була спрямована не лише на вирішення організаційних та господарських питань діяльності, але велика увага приділялася і на удосконалення існуючих методів та  впровадження нових технологій реабілітації.

На даний час у відділеннях соціальної реабілітації та медичного спостереження фахівцями надаються послуги, які дозволяють якісно відновити  фізичний, психологічний і соціальний статус дитини-інваліда, інваліда  без відриву їх від сім’ї. Засоби корекційного та медичного впливу ґрунтуються на максимальному використанні збережених можливостей дітей та молоді, що дає змогу поступово активізувати порушені чи недорозвинуті функції і спрямувати на те, щоб навчити вихованців долучатися до нескладних трудових процесів для більш самостійного життєзабезпечення.

Корекційно-виховна робота, у відділенні соціальної реабілітації, здійснюється на основі наукового змісту, форм і методів психолого-педагогічної науки. Зміст роботи педагогів передбачає різноманітні заняття, ігри, тренінги, майстер-класи, клуби за інтересами, які орієнтовані на розвиток комунікативних навичок, дрібної моторики,  зорового сприймання, формування компенсаційних способів діяльності. З дітьми працюють вчителі-реабілітологи та їх асистенти. Їхнім напрямком роботи є заходи соціально-побутової, середовищної реабілітації, навчання навичок самообслуговування. Вчителі – дефектолог, логопед, вихователі, практичний психолог здійснюють ряд  заходів, спрямованих на  педагогічну корекцію та на розвиток вищих психічних процесів. Професійну орієнтацію та прогнозування щодо вибору майбутньої професії здійснюють викладачі з трудового навчання. Одним із засобів соціокультурної реабілітації є музичні заняття і дозвіллєва діяльність. Цей напрямок роботи забезпечує музичний керівник у співпраці із Палацом культури ВП РАЕС, Центром зайнятості, бібліотеками та іншими закладами міста.

Відповідно до угоди про співпрацю між Управлінням освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради  у закладі, поряд із реабілітаційними заходами, організованіі вчителями ЗНЗ надаються освітні послуги для дітей, яким за рішенням ПМПК рекомендоване індивідуальне навчання.
Також, відповідно до угоди  між КМЦСССДМ, у центрі функціонують гурток із адаптативної фізичної культури «Школа здоров'я», керівник Мацюк П.П. та «Джерело» – народознавчі підходи організації дозвіллєвої діяльності, керівник – Тарасюк Т.В.

Щотижня діти та молодь з нетерпінням чекають засідання  клубу «Духовна скарбничка», (керівник – священник Свято-Михайлівської церкви Ширко Й.С.). Його благодійні заняття присвячені темам моральності і духовності, на яких діти вчаться пізнавати, розуміти цей світ, визначати свою роль у житті.

В роботі педагоги застосовують як традиційні, так і нетрадиційні методи та засоби реабілітації. Про досвід роботи, про якісь особливі напрацювання закладу  говорити ще рано, адже з дітьми працюємо лише 10 місяців. Але сьогодні важливим є те, що ми визначилися і уже розпочали впроваджувати  програми з розвитку мовлення та логопедичної корекції за технологією  педагога Новікової, навчання і виховання дітей за методикою Марії Монтесорі, фізичне виховання, музичне виховання у поєднанні з ритмікою. Ефективним і досить результативним у роботі з дітьми є застосування елементів піско-, казко, снюзелен-терапій, елементів методів керованого навчання Петьо.

Особливої уваги заслуговує напрямок роботи з професійної орієнтації дітей. На заняттях вони отримують знання і уміння за програмами швейної справи, кулінарії, господарсько-побутової праці, праці в природі, креативного рукоділля, освоюють техніки бісероплетіння, декупажу, квілінгу, канзаші, художньо-рельєфного ліплення. Навички здобуті на цих заняттях допомагають забезпечити більш самостійне функціонування в сім’ї, громаді, а дії з різним обладнанням та інвентарем  під час занять – розвивають втрачені і спонукають здобувати нові навички, які необхідні дітям для задоволення власних потреб.

І, звичайно, гріх було б, не використовувати як засіб реабілітації, власне територію Центру з її лісовою зоною і зоною лук. З метою зміцнення здоров'я дітей і молоді, покращення їх рухових функцій  використовуємо такі засоби реабілітації як  теренкур, ландшафо-, озоно-, гардено-терапії.

Щоб забезпечити повноцінний, комплексний  реабілітаційний процес у закладі організоване медичне спостереження за станом здоров'я отримувачів послуг, яке передбачає спостереження за соматичним станом здоров’я, розробку рекомендацій з регулювання і дозування навантажень; визначення спроможності дитини, надання рекомендацій щодо можливого або неможливого здійснення комплексу реабілітаційних заходів.

Саме з цією метою функціонує відділення медичного спостереження. Хочу звернути увагу, саме медичного спостереження, а не медичної реабілітації. Досить часто до нас звертаються за допомогою батьки, у яких діти мають складні діагнози. Такі діти в першу чергу потребують медичного лікування, медичної реабілітації. Тому батькам рекомендуємо пройти відновний курс лікування, після чого звертатися за послугами до Центру .

Робота фахівців  медичного персоналу направлена на відновлення рухових функцій та подолання фізичних обмежень дітей-інвалідів. З цією метою  надаються послуги з фізичної реабілітації. Зокрема, лікувальна фізкультура за методикою Козявкіна та російського реабілітолога Смолянінова; точковий, класичний, стимулюючий та послаблюючий масажі, теплові процедури –  парафіно-окзокеритові аплікації, електролікування: електростимуляція, міостимуляція, магнітотерапія, лазеротерапія, ампліпульс.

Гордістю Центру є бальнеологічне відділення, в якому функціонують вихрові ванни для рук і ніг; циркулярний і  висхідний душі,  душ Шарко, ванна для підводного душу-масажу. Їх оздоровчі властивості відомі всім…

Призначення, коригування процедур, аналіз за реалізацією намічених цілей реабілітації  проводять лікарі-сумісники: невролог, ортопед-травматолог дитячий, психіатр, педіатр та середній медичний персонал.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що за цей короткий період нашого існування ще рано говорити про результативність  наданих послуг, про якісь значні досягнення наших клієнтів, адже процес реабілітації дітей і молоді з вадами опорно-рухового апарату, фізичного та психічного розвитку, ураженнями центральної і периферійної нервової системи  досить складний і тривалий, можна сказати  постійний. Проте  з  впевненістю можна зазначити, що ті, хто з самого дитинства  приречені на самотність, ізольованість, неможливість реалізувати себе – із задоволенням відвідують Центр, спілкуються з однолітками, навчаються нового,  розкривають свій величезний творчий потенціал. А діти, які мають високий рівень життєвої компетентності – мають можливість отримати ряд профілактично-оздоровчих заходів, які сприяють покращенню їхнього стану здоров’я.

І ми, працівники Центру, допомагаємо їм у цьому. Попереду у нас багато планів і задумів. Радує те, що ми маємо досить дієву  підтримку і допомогу з боку міської влади,  з боку містоутворюючого підприємства – Рівненської атомної електростанції. І тільки у єдності,  у єдності поглядів, бажань, можливостей ми зможемо дати надію і впевненість дитині та її родині, допомогти нашим користувачам послуг рости, розвиватися, щоб реалізуватися у цьому світі.





http://kuznetsovsk-rada.gov.ua/
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2025